hlapeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hlapeta

Welcome in hlapeta allgoo.net
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Evanescence

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Шефката
Модератори
Шефката


Брой мнения : 78
Age : 31
Location : Tree Hill
Registration date : 26.08.2007

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeПон Авг 27, 2007 9:05 pm

Evanescence

Evanescence Mouv-evanescence


Биография:
Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист - Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.

Двамата открили, че имат едни и същи интереси, и че споделят любовта си към Джими Хендрикс и Бьорк. Така те започнали да пишат заедно песни (първата е била "Solitude" (Тишина) написана от Ейми последвана от "Understanding"(Разбиране) от Бен Мууди, "Give Unto Me" на Ейми Лий, и четвъртата песен на написана заедно от тях е "My Immortal" (Моето Безсмъртие). Парчетата са били многократно променяни, както и текста и музиката към него, заради тази причина имената и на двамата са включени в надписите на албумите им.

Известно време те не успяват да открият други музиканти, които да работят заедно с тях и нямат достатъчно средства, за да наемат професионални музиканти, което е и причината в началото да не правят изпълнения на живо. Групата получава покана за платено участие благодарение на влизането на две свои песни в местните музикални класации. Преди да се спрат на името Evanescence Ейми Лий и Бен Мууди минават през още няколко имена, между които "Childish Intentions" и "Stricken".

Първият им цялостен албум - Origin излиза през 2000 г. остава почти неизвестен. Групата издава и две EP-та, но и те не се продават особено добре. Интересен факт е че Origin и EP-тата съдържат демоверсии на някои от песните от техния албум Fallen, който за първи път прави името на групата доста популярно в музикалните среди.

Състав:

Evanescence Evanvk2
Повече информация може да намерите тук


Албуми:


Fallen(2003):

Evanescence Defimage1

1.Going Under
2.Bring Me To Life
3.Everybody's Fool
4.My Immortal
5.Haunted
6.Tourniquet
7.Imaginary
8.Taking Over Me
9.Hello
10.My Last Breath
11.Whisper


Fallen e името на втория албум на групата. За разлика от албума Origin, Fallen става шест пъти Платинен албум и се задържа необичайно дълго време в музикалните класации в САЩ и по целия свят. От този албум са продадени повече от 12 милиона копия по цял свят.

Дебютния сингъл от албума - "Bring Me to Life" става хит в САЩ и се класира на пето място в американската музикална класация на Billboard. Песента е включена в саундтрака на филма „Daredevil“ заедно с дори по-известната им песен "My Immortal" (класирана на седмо място в САЩ). След излизането на албума Fallen Evanescence е отличена с награди Грами за най-добро хард рок изпълнение и за най-добър нов изпълнител.

The Open Door (2006)

Evanescence Evanescence--feat-msg-115541970918

1. Sweet Sacrific
2. Call Me When You're Sober
3. Weight of the World
4. Lithium
5. Cloud Nine
6. Snow White Queen
7. Lacrymosa
8. Like You
9. Lose Control
10. The Only One
11. Your Star
12. All That I'm Living For
13. Good Enough
14.The Last Song I'm Wasting On You (бонус песен за iTunes)


Албумът прогресираше бавно поради няколко причини: групата иска повече време, за да го направи уникален; здравословни проблеми на китариста Тери Балсамо; спора около уволнението на техния предишен мениджър
Върнете се в началото Go down
https://hlapeta.bulgarianforum.net
domaten_sok

domaten_sok


Брой мнения : 51
Registration date : 27.08.2007

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeВто Авг 28, 2007 9:34 am

Много са яки тея Evanescence. Laughing Laughing Laughing
Слушам ги редовно и много ме радват!!!
Поздравявам те че си направила тема за тях Very Happy

Evanescence Forever!!! I love you
Върнете се в началото Go down
Deja_Vu

Deja_Vu


Брой мнения : 44
Age : 31
Location : Right behind you
Registration date : 28.08.2007

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeВто Авг 28, 2007 8:36 pm

Обожавам ги,слушам ги винаги,когато съм тъжно Sad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Evanescence
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
hlapeta :: Музика :: Групи и изпълнители-
Идете на: